MHP Kumluca ilçe kongresi sonuçlandı.
Hayırsever işadamı Durmuş Durdaş’dan Geçmişe Vefa Örneği
Kumluca’da Develer Güreşti, Sahipleri Kavga Etti
Güzören’de Heyelan Zarar Gören 9 Ev Boşaltıldı..
Bu haber 09 Ekim 2011, Pazar 00:50 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kumluca’da Yılın Nikâhı Rhodiapolis Antik Kentinde kıyıldı.

Rhodiapolis Antik Kentinde son üç yıldır kazı çalışmaları başkanlığını yürüten Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsa Kızgut, antik kentte düzenlenen muhteşem törenle Mutlu Dirlik ile dünya evine girdi.
Kumluca’da Yılın Nikâhı Rhodiapolis Antik Kentinde kıyıldı.
Kazı çalışmalarına 2006 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Akdeniz Üniversitesi ve Kumluca Belediyesi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen kazılarında nikah töreni gerçekleştirilerek bir ilk gerçekleştirildi..Rhodiapolis Antik Kent’de düzenlenen nikâh törenine Kumluca Kaymakamı Salih Işık, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe ile davetliler katıldı.
 
 
Antik Kentin Kazı çalışmalarına son üç yılında kazı ekibine başkanlık eden Doç.Dr. İsa Kızgut ile Mutlu Dirlik’in Nikâhını Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya kıyarken Nikâh şahitliklerini ise Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe ile Kumluca Kaymakamı Salih Işık yaptılar.
 
 
Antik Tiyatroda kıyılan nikâhta bir konuşma yapan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, “Türk toplumunun ataerkil bir aile yapısına sahip olmasına rağmen tarih boyunca aileyi çekip çeviren ve ailenin yükünü hep kadınlarımız çekmiştir. Bunun bilincinde olan bir tarihçi olarak bende evlilik cüzdanını gelin Mutlu Dirlik’e veriyorum. Çiftimizede ömür boyu mutluluklar diliyorum.”dedi.
 
 
Nikah töreninin ardından çifte bir plaket veren Kumluca Kaymakamı Salih Işık’ta çifte mutluluklar diledi. Törenin ardından ilk dansı Antik tiyatroda birlikte yaptıktan sonra misafirlere nikah şekeri yerine fıstık çamı fidanı dağıtan çift, düğün pastasını birlikte kestiler.
 
Rhodiapolis Antik kentinde düzenlenen Nikâh töreni, verilen kokteylin ardından sona erdi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Sitemizi Nasıl Buldunuz.
Çok Güzel
% 36.53
Güzel
% 16.82
İyi
% 14.66
Kötü
% 31.97
 
EN SON YORUMLANANLAR
Basın ve Yayın Basın ve Yayın Basın ve Yayın Basın ve Yayın
Copyright © kumlucamedya.net Telif Hakları kumlucamedya.net Aittir