MHP Kumluca ilçe kongresi sonuçlandı.
Hayırsever işadamı Durmuş Durdaş’dan Geçmişe Vefa Örneği
Kumluca’da Develer Güreşti, Sahipleri Kavga Etti
Güzören’de Heyelan Zarar Gören 9 Ev Boşaltıldı..
Bu haber 18 Subat 2011, Cuma 20:37 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kumluca Orman İşletme Müdürlüğü 4 Bin Fidan Dağıttı

Antalya’nın Kumluca ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü vatandaşlara 4 bin adet fıstık çamı ve harnup fidanı dağıttı.
Kumluca Orman İşletme Müdürlüğü 4 Bin Fidan Dağıttı Kumluca Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerince yetiştirilen fidanların dağıtımına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Kumluca Orman İşletme Müdürlüğü 2011 yılının 'Uluslararası Orman Yılı' olması nedeniyle ücretsiz 4 bin fidan dağıttıklarını belirten Orman İşletme Müdürü Fuat Nur, yaptığı konuşmasında, "Ağaçlandırma kampanyası dâhilinde 2 bin harnup ve 2 bin adet de fıstık çamı olmak üzere 4 bin adet tüplü fidan dağıttık. Vatandaşlarımız fidanlarımıza büyük ilgi gösterdiler. Gösterilen bu ilgi ve alakaya çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında birçok bölgede fidan dikimi ve tohum ekiminin devam ettiğini belirten Nur, Antalya’nın bölgesinin orman envanteri bakımından en zengin bölgeye sahip olunduğunu, ormanların korunmasında en önemli unsuru insanların oluşturduğunu belirtti.

Ormanın hem köylüye hem de devlete büyük kazanç sağladığını belirten Nur, "Ormanların korunması için bizler ne kadar çalışma yaparsak yapalım, en önemli unsur vatandaşlarımızdır. Ormanda yakılan piknik ateşlerini söndürmeden lütfen bulunduğunuz alanı terk etmeyin. " diye konuştu.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Sitemizi Nasıl Buldunuz.
Çok Güzel
% 36.53
Güzel
% 16.82
İyi
% 14.66
Kötü
% 31.97
 
EN SON YORUMLANANLAR
Basın ve Yayın Basın ve Yayın Basın ve Yayın Basın ve Yayın
Copyright © kumlucamedya.net Telif Hakları kumlucamedya.net Aittir