CHP, Kumluca’da  “Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası” Etkinliği Yaptı.
KUTSO Meclis Üyeleri, TOBB Bilgilendirme Seminerine katıldı.
Kaymakam Baştürk, Başarılı Sporcuları Kabul Etti.
Kumluca Yıldızlar Futbol Turnuvası Sona Erdi.
Bu haber 02 Ocak 2014, Perşembe 12:11 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahmet Yesevi Parkı Misafirlerini Bekliyor

Antalya’nın Kumluca ilçesinde, kentin yeni cazibe merkezi olması hedeflenen ‘Ahmet Yesevi Parkı’ ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları tamamlanarak, halkın hizmetine sunuldu.
Ahmet Yesevi Parkı Misafirlerini Bekliyor
Antalya’nın Kumluca ilçesinde, kentin yeni cazibe merkezi olması hedeflenen ‘Ahmet Yesevi Parkı’ ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları tamamlanarak, halkın hizmetine sunuldu.
Kumluca Belediyesi ekiplerince kısa sürede tamamlanan park, toplamda 15 bin 250 metrekare alana sahip ve bu alanın 7 bin metrekaresini de yeşil alan oluşturuyor. Ayrıca parkın; otopark, amfi tiyatro, yaya köprüsü, satranç meydanı, çay bahçesi, yürüyüş yolları, çeşme, pergole ve kamelya grupları yer alıyor.
 
 
Her mahalleye bir park hedefiyle hizmetlere devam ettiklerini belirten Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ilçede kişi başına düşen yeşil alan miktarıyla diğer kentlere örnek olduklarını söyledi.
 
 
 Çetinkaya;şöyle devam etti;
 
 
“Yeni parkımız ‘Ahmet Yesevi Parkı’ için 320 adet narenciye, iğde ve zeytin fidanı, 6 bin adet yer örtüsü, çit bitkisinin yanı sıra 500 adet de mevsimlik çiçek diktik. Kentimize yeni bir cazibe merkezi kazandırmak adına parkımıza yeşil alanların yanı sıra vatandaşlarımız için; 3 bin 500 metrekare yürüyüş yolu ve dinlenme alanı, 14 pergole, 5 kamelya, 3 çeşme, 32 bank ve 12 ahşap oturma gurubu ile parkı donattık.” dedi.
 
 
Yapılan çalışmalar sonucunda ‘Ahmet Yesevi Parkı’ nın vatandaşlardan takdir gördüğünü belirten başkan Çetinkaya, önümüzdeki günlerde parkın açılışının yapılacağının müjdesini vererek, tüm halkı parka ziyarete davet etti.
 
 
 
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizi Nasıl Buldunuz.
Çok Güzel
% 36.53
Güzel
% 16.82
İyi
% 14.66
Kötü
% 31.97
 
EN SON YORUMLANANLAR
Basın ve Yayın Basın ve Yayın Basın ve Yayın Basın ve Yayın
Copyright © kumlucamedya.net Telif Hakları kumlucamedya.net Aittir