Hayırsever işadamı Durmuş Durdaş’dan Geçmişe Vefa Örneği
Kumluca’da Develer Güreşti, Sahipleri Kavga Etti
Güzören’de Heyelan Zarar Gören 9 Ev Boşaltıldı..
Uğur Mumcu Kumluca'da Anıldı
Bu haber 02 Haziran 2013, Pazar 14:35 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mendil Kapmaca Ve Sek-sek Oyun Ligi Batı Akdeniz Finalleri Yapıldı.

Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu (ÇOSKK) tarafından düzenlenen “mendil kapmaca” ve “sek-sek” oyun ligi Batı Akdeniz Bölge Şampiyonası Antalya’nın Kumluca ilçesinde yapıldı.
Mendil Kapmaca Ve Sek-sek Oyun Ligi Batı Akdeniz Finalleri Yapıldı.
 
Kumluca Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyona, final müsabakaları ile sona erdi. Kumluca Hacıveliler Ortaokulu ile Isparta Şarkîkaraağaç Orta Okulu arasında gerçekleştirilen müsabakayı Türkiye Çelik Çomak Federasyonu Başkanı Tamer Tunç, Kumluca İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Fahri Güven, Mendil Kapmaca Federasyonu İlçe Temsilcisi Hakkı Özer ile öğrenci velileri ve öğretmenler katıldı.

Üç set Mendil kapmaca, bir sette sek sek olmak üzere toplam dört set üzerinden oynanan müsabakalarda Hakemlerin nezaretinde 10 asil, 3 yedek oyuncunun bulunduğu öğrenciler saha içinde orta yuvarlakta bulunan bir hakemin elinden mendili kaparak arkadaşı kendini yakalamadan yerine gitmeye çalıştığı müsabakalarda “Mendil Kapmaca” ve “sek sek” oyunlarında her iki kategoride de üstünlük sağlayan Isparta Şarkikaraağaç Orta Okulu bölge birincisi olurken, Kumluca Hacıveliler Ortaokulu ise ikinci oldu.
Final karşılaşmaları sonrası düzenlenen madalya töreninde konuşan Türkiye Çelik Çomak Federasyonu Başkanı Tamer Tunç, Türkiye Çelik Çomak Federasyonu tarafından bölge seçmelerinin ilk kez düzenlediklerini belirterek,”Federasyon olarak düzenlediğimiz bölge şampiyonasında gerek katılımcı okullarımız gerekse de hakemlerimiz olarak ilkleri hep beraber yaşıyoruz. Bu sene ilk kez düzenlenen Batı Akdeniz Bölge Şampiyonası yarışmalarına ev sahipliği yapan Mendil Kapmaca Federasyonu Kumluca İlçe Temsilcisi Hakkı Özer ile Çocuk Oyunları Ligi'nde yarışan tüm takımlara, oyun liderlerine ve hakemlere teşekkür ederek, yarışmalarda ter döken tüm öğrencileri kutluyorum.”dedi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Fahri Güven, turnuvayı izlerken, çocukluk yıllarına döndüğünü belirterek, “Çocukluğumuzda oynadığımız oyunların yeniden izletilmesi, salonlara taşınması, hatta daha ileriye giderek uluslararası vizyona taşınmasından büyük mutluluk duyuyorum. Çocuklarımızı internetin başından uzaklaştırarak, kültürümüzde var olan bu tür oyunların yaşatılmasına yönlendiren ve bu organizasyonda emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum.” diye konuştu.

Batı Akdeniz Bölge Şampiyonası kupasını alan Isparta Şarkîkaraağaç Orta Okulu ,25-30 Haziran’da İstanbul’da yapılacak Çocuk Oyunları Mendil kapmaca ve Seksek Şampiyonası’nda Batı Akdeniz Bölgesi’ni temsil edecek.
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizi Nasıl Buldunuz.
Çok Güzel
% 36.53
Güzel
% 16.82
İyi
% 14.66
Kötü
% 31.97
 
EN SON YORUMLANANLAR
Basın ve Yayın Basın ve Yayın Basın ve Yayın Basın ve Yayın
Copyright © kumlucamedya.net Telif Hakları kumlucamedya.net Aittir