Kumluca’da Kurumlar Arası Voleybol Turnuvası Sona Erdi.
KUTSO üyeleri elektriği indirimli kullanacak
Hırsızlık Zanlısı 3 Kişi Adliyeye Sevk Edildi.
Kumluca’da Üreticiler Sezondan Kaygılı…
Bu haber 13 Ocak 2013, Pazar 13:59 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sel Seraları Vurdu.

Antalya’nın Kumluca ilçesinde dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağmur ilçeye bağlı Karaaören Köyü Karabük Mahallesinde seraları su altında bıraktı,elektrik hatlarını kopardı,heyelan sebebiyle yolları kapattı
Sel Seraları Vurdu.  

 
Antalya’nın Kumluca ilçesinde dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağmur ilçeye bağlı Karaaören Köyü Karabük Mahallesinde seraları su altında bıraktı,elektrik hatlarını kopardı,heyelan sebebiyle yolları kapattı. Karacaören, Karacaağaç,Yeni Kışla,Çaltı ile Kuzca Köy’lerini ilçeye bağlayan yolda hasara neden olan yağışın ardından vatandaşlar kendi imkanlarıyla yaralarını sarmaya çalışıyor.

Dün sabah saatlerinde başlayan ve öğleden sonra zaman zaman etkisini artıran sağanak yağmur, Karacaören Köyü Karabük Mahallesinde bazı domates ve marul seralarında büyük hasara yol açtı. Son 45 yıldır bu şekilde bir yağmurla karşılaşmadıklarını belirten köylüler,can kaybı olmaması tek tesellimiz dediler.

Karabük mahallesinde seracılık yapan Yusuf Gülez,”Dün saat 11,00 sıralarında başlayan ve daha sonra etkisini arttıran yağmur ve dolu sonrası bütün seralarımıza su bastı. Seralarımız şu an çamur basmış durumda, ne yapacağımızı bilmiyorum.”dedi.

Bölge çiftçilerinden Mehmet İncediş ise,akşamüzeri başlayan aşırı yağışlarda dağ ve tepelerden gelen suların seraları basması sonucu evinin yanında bulunan domates serasında buyük hasar oluştuğunu söyledi.Sel sularının aniden bastırdığını belirten İncediş,korkularından evde4n dahi çıkamadıklarını söyledi.

Karacaören köyünde kahve işletmeciliği yapan Sezai Türkoğlu’da,Serasını geçtiğimiz günlerde yaşanan don olayında büyük oranda zarar gördüğünü dün yaşanan serada ide başta marullar olmak üzere domatesleri tamamen temizlemek zorunda kalacağını belirtti.

Karacaören Köyü Muhtarı Özcan Öztürk’de,dün etkili olan sağanak yağmur sonucu köyümüzü ilçeye bağlayan yolda heyelan oluşması nedeniyle yollarımıza düşen kayalar sonucu kapandı. Köyümüzde ise seralarımızı su bastı.Bir çok çiftçi bu yılki mahsullerini köklemek zorunda kalacak.yollarımızı vatandaşlarında yardımıyla açmaya çalışıyoruz.Ancak mutlaka iş makineleri çalışması gerekli olan yerler var.”dedi.

Karaaören,Karacaağaç,Yeni Kışla,Çaltı ile Kuzca Köylerini ilçe merkezine bağlayan yolu vatandaşların çabaları ile kısmende açılması için Antalya İl Özel İdaresi tarafından görevlendirilen ekibin öğle saatleri olmasına rağmen bölgeye ulaşmaması vatandaşların tepkisine yol açıyor

Haberin Videosu
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizi Nasıl Buldunuz.
Çok Güzel
% 36.53
Güzel
% 16.82
İyi
% 14.66
Kötü
% 31.97
 
EN SON YORUMLANANLAR
Basın ve Yayın Basın ve Yayın Basın ve Yayın Basın ve Yayın
Copyright © kumlucamedya.net Telif Hakları kumlucamedya.net Aittir