CHP, Kumluca’da  “Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası” Etkinliği Yaptı.
KUTSO Meclis Üyeleri, TOBB Bilgilendirme Seminerine katıldı.
Kaymakam Baştürk, Başarılı Sporcuları Kabul Etti.
Kumluca Yıldızlar Futbol Turnuvası Sona Erdi.
Bu haber 10 Ocak 2013, Perşembe 16:45 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Kumluca İlçe Teşkilatı Gazetecilerin Gününü Kutladı

CHP Kumluca İlçe Başkanı Arif Kocacık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte ilçede görev yapan gazetecilerle bir araya geldi.
CHP Kumluca İlçe Teşkilatı Gazetecilerin Gününü Kutladı  

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla CHP Kumluca İlçe Başkanı Arif Kocacık ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri İlçede görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. Parti binasında düzenlenen toplantıya katılan gazetecilere çiçek hediye ederek günlerini kutladı.

 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla bir açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Arif Kocacık “Demokrasilerde dördüncü kuvvet olan basınımızın emekçilerinin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü içtenlikle kutluyoruz. Temel insan haklarından birisi olan haber alma hakkını, kamuyu bilgilendirmek gibi önemli bir toplumsal görevle yerine getiren gazetecilerin, ülkemizde cezaeviyle bir anılması, yüze yakın hapisteki gazeteciyle, dünya genelinde bizleri utandıran listelerde yer almamıza sebep olan acı gerçekten kaynaklanıyor. Bu nedenle aslında Çalışan Gazeteciler Günü'nün kutlanmasından çok, gazetecilerin yaşadığı sorunların gündeme taşındığı ve bu sorunlara yönelik çözümler için harekete geçildiği bir gün olmasını istemek daha yerinde olur. “diye konuştu.

Bugün özellikle ulusal basında yaşanılan baskı ortamı ile körelme yaşandığını iddia eden Kocacık, Tekelleşen yaygın basının düştüğü bu açmaz içerisinde yerel basının önemi ve taşıdığı sorumluluk daha da arttığını söyledi. Kocacık Şöyle devam etti;

 “Ülkemizdeki demokrasinin güçlenmesi, halkımızın gerçeklerle olan bağının kopmaması, ülkemiz ve insanlarımız için aydınlık yarınlara olan inancın toplumsal atmosfere hakim olması adına, tüm çalışan gazetecilerimizin, özveriyle yürüttükleri mesleklerinde başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

 
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizi Nasıl Buldunuz.
Çok Güzel
% 36.53
Güzel
% 16.82
İyi
% 14.66
Kötü
% 31.97
 
EN SON YORUMLANANLAR
Basın ve Yayın Basın ve Yayın Basın ve Yayın Basın ve Yayın
Copyright © kumlucamedya.net Telif Hakları kumlucamedya.net Aittir